Транспортна документація

Кожна країна має власні правила щодо прав власності, форм передачі прав власності наступному покупцеві, а також окремі вимоги та правила щодо експорту транспортних засобів. Ми рекомендуємо вам ретельно ознайомитися з цими правилами перед покупкою автомобіля або доручити це зробити досвідченому дилеру, брокеру. Це може вберегти вас від ситуації, коли легально придбаний в іншій країні автомобіль не впустять в країну покупця через одне слово або термін, написаний на його документі – титулі, наприклад ” salvage unrebuildable” або ,,certificate of destruction”.

Автомобіль може виглядати як новий, але ніколи не бути зареєстрованим у країні покупця, або навіть бути конфіскованим митниками як, наприклад, екологічно небезпечні відходи. Той факт, що ви купуєте транспортний засіб у візуально задовільному стані, не є гарантією того, що він не був раніше затоплений, не був утилізований страховими компаніями та місцевим законодавством як непридатний для використання на дорогах загального користування, про що є відповідна відмітка в документі на право власності. Часто такі транспортні засоби продаються на аукціонах, де покупці гарячково перебивають один одного, не знаючи попередньо історії транспортного засобу та його документів. Уникнути такої проблемної ситуації можна двома основними способами. Перший – довірити купівлю та імпорт досвідченому, відповідальному дилеру, а другий, можливий лише в США, – придбати звіти про історію транспортного засобу в інформаційних службах, таких як Carfax або Autocheck.

Окремим питанням є питання омологації та пов’язаних з нею документів, наприклад, COC, який вже вимагається майже скрізь в Європейському Союзі. Більше про омологацію та інші пов’язані з нею теми ви знайдете в нашому інформаційному розділі.

Висновки польської влади щодо імпортованих післяаварійних автомобілів можна знайти за наступним посиланням: www.gios.gov.pl

Автомобілі з наведеними нижче правовстановлюючими документами не підлягають реєстрації в Польщі і можуть бути використані лише на запчастини. Вони також можуть бути зупинені на кордоні як нелегально перевезені відходи 

Ми рекомендуємо купувати пошкоджений або післяаварійний автомобіль тільки після того, як досвідчений дилер перевірить документацію.