Схвалення, адаптації, реєстрація

Схвалення не поширюється на ввезення вживаних автомобілів. Схвалення – це підтвердження того, що новий автомобіль відповідає суворим стандартам безпеки, що він пройшов випробування і отримав сертифікат про схвалення.
Всі виробники автомобілів повинні подавати заявку на отримання цього документа, оскільки без нього транспортний засіб не може бути допущений до продажу. Схвалення – це документ, який видається на нові автомобілі.

Схвалення складається з низки етапів, які мають на меті перевірити, чи можна випускати автомобіль на дорогу. Під час випробувань перевіряються як окремі компоненти, так і загальна конструкція транспортного засобу, а також відповідність матеріалів і технологій, що використовуються, встановленим стандартам. На підтвердження того, що транспортний засіб пройшов випробування, видається сертифікат затвердження.

У Польщі правила діють згідно з директивою Європейського Союзу. Це означає, що схвалення, надане в інших країнах-членах ЄС, є дійсним на території Польщі, і немає необхідності в проведенні окремої процедури в TDT. У Польщі дозвіл видається Директором транспортного технічного нагляду (TDT). Ця установа відповідає за всю процедуру видачі свідоцтва про допуск, включаючи перевірку відповідності транспортного засобу певним стандартам.

Для того, щоб зареєструвати імпортний автомобіль у Польщі, його потрібно спочатку показати на районній станції технічного огляду. Автомобілі з США, як правило, потребують деяких модифікацій, наприклад, системи освітлення. Середня вартість такої адаптації становить 500 злотих, але ціна залежить від моделі автомобіля. Після того, як ви отримали сертифікат позитивного техогляду, який підтверджує, що транспортний засіб відповідає всім вимогам, описаним у дорожньому кодексі, ви можете піти з пакетом імпортних документів до транспортного управління у вашому місті та зареєструвати автомобіль на своє ім’я або на ім’я вашої компанії.

Незважаючи на зростаючу глобалізацію, все ще існує досить багато відмінностей у технічних характеристиках автомобілів, що продаються на різних континентах. Купуючи автомобіль в Європі, ми можемо уникнути зайвих зусиль і витрат на адаптацію транспортних засобів до вимог, описаних у польському дорожньому кодексі.

Купівля автомобіля в США, з іншого боку, набагато дешевша, тому витрати на необхідну адаптацію імпортованого транспортного засобу до місцевих, польських законодавчих вимог не змінять того факту, що в цілому ця покупка завжди буде вигідною.