Samochody powypadkowe, uszkodzone

Mając dostęp do internetu i zwykły smartfon możemy przeglądać ok 500.000 aut, a nawet zakupić w okazyjnej cenie ale uszkodzony pojazd z Aukcji Copart  lub innych aukcji.

W Europie pojawia się coraz więcej Aukcji specjalizujących się w pojazdach mniej lub bardziej uszkodzonych. Mając ograniczony budżet na zakup kolejnego auta można skorzystać z okazyjnych cen na takie samochody.

Poniżej przedstawiamy linki do najbardziej popularnej Aukcji aut powypadkowych oraz używanych. Aukcje aut uszkodzonych powstają już w całej Europie, nawet w Polsce. Niestety maja one w ofercie niewielkie ilości, tylko kilka tysięcy aut wartych zainteresowania i naprawy.

W USA ta sama firma Copart oferuje ponad 320.000 tysięcy ofert codziennie na swojej stronie: www.copart.com dostępnej również w wersji mobilnej.

 
Auta powypadkowe z Aukcji Copart w Europie :

W związku z ogromnym zainteresowaniem zakupem uszkodzonych samochodów w Europie, amerykańska Firma Copart otworzyła swoich pierwszych 12 placówek w Niemczech, a kolejne są w trakcie rozwoju. 

Samochody powypadkowe, uszkodzone

Na www.copart.de licytacje odbywają się kilka razy w tygodniu. W ofercie znaleźć można typowo europejskie Marki i modele aut z przewagą aut europejskich, m.in. z silnikami diesla, niespotykanymi na innych rynkach świata takie jak Skoda, Seat, Peugeot, Citroen, Fiat oraz Opel. Korzystając z dobrodziejstwa internetu można od teraz przy minimum fatygi dokonać wyboru spośród sporej ilości ok 2000 ofert, najbardziej odpowiadającego nam samochodu, i zakupić go w źródłowej najniższej cenie. Otwarcie przez Copart niemieckiej platformy handlu autami powypadkowymi online umożliwi wszystkim zainteresowanym, a szczególnie polskim kupcom łatwy oraz znacznie tańszy niż do tej pory zakup popularnych w Polsce aut powypadkowych w okazyjnych, aukcyjnych cenach. My jako zarejestrowany użytkownik tej Aukcji oferujemy wszystkim zainteresowanym możliwość zakupu dowolnie wybranego pojazdu oraz szybką dostawę na wskazany adres.

Procedury zakupu pojazdu na aukcji copart.de są opisane na stronie Aukcji:

https://www.copart.de/pl/howVb3Works/  
oraz
https://www.copart.de/pl/content/de/pl/support/faq-topics/fees-and-payments

Przed przystąpieniem do licytacji aukcja wymaga od klienta depozytu gwarancyjnego (minimum 10% kwoty za którą Państwo chcą licytować, nie mniejszą jednak niż 400 EUR lub równowartość w PLN).

Wszystkim zainteresowanym udziałem w aukcji wyślemy informację na temat wpłaty wadium – prosimy o kontakt e-mail, bądź telefonicznie). To Państwo określają który samochód i do jakiej kwoty mamy w Państwa imieniu licytować. Oferujemy profesjonalną pomoc i doradztwo w wyborze pojazdu. Jeżeli wygramy aukcję, mają Państwo 2 dni na uregulowanie płatności za wygrany pojazd. Aby nie generować dodatkowych kosztów związanych ze składowaniem wygranego na licytacji pojazdu polecamy wykonywać szybkie przelewy SWIFT, Elixir itp.

W przypadku nie wygrania aukcji depozyt gwarancyjny=wadium do licytacji może zostać przekazany na poczet licytacji kolejnego pojazdu, bądź na życzenie klienta zwrócony.

W razie wygrania aukcji i nie dokonania płatności za wygrany pojazd wadium gwarancyjne przepada na rzecz aukcji Copart.

Koszty związane z wygraniem aukcji: oprócz kwoty wylicytowanej doliczane są opłaty aukcyjne, opłaty bankowe. Opłaty te różnią się w zależności od ceny wygrania pojazdu, rodzaju aukcji oraz lokalizacji. Szczegółowy cennik dodatkowych opłat można znaleźć na stronie aukcyjnej Copart.de – opłaty: https://www.copart.de/pl/content/de/pl/support/faq-topics/fees-and-payments

Opłata dla naszej firmy, prowizja za pomoc w zakupie to tylko 100€ netto.

Następnym dodatkowym kosztem poza fakturą zakupu  brutto z którym klient z Polski musi się liczyć jest akcyza, do opłacenia już w kraju. Wysokość jej uzależniona jest od pojemności silnika oraz wartości zakupu pojazdu – dla silników o pojemności nie przekraczającej 2000 cm3 jest to 3,1%, natomiast dla silników powyżej 2000 cm3 jest to 18,6% od faktury zakupu.

Nasza firma pomaga w zebraniu kompletu odpowiednich dokumentów do rejestracji w Polsce.

Odbiór auta z aukcji możliwy jest po uregulowaniu płatności ale tylko profesjonalnym transportem wystawiającym dokument CMR. Organizujemy dostawę wygranego pojazdu na lawecie lub auto transporterem pod wskazany adres. Jest to usługa dodatkowo płatna, wyceniana indywidualnie po podaniu adresu dostawy i odległości. Pojazd należy odebrać do 5 dni od wygrania aukcji, w innym przypadku naliczane zostaną opłaty dodatkowe za postój – 5 € dziennie.

Więcej informacji można również znaleźć na stronie www.copart.de. W Europie działa jeszcze kilkanaście portali aukcyjnych ale żadne nie działa tak klarownie i transparentnie jak ta amerykańska firma z 30 letnim doświadczeniem i blisko 200 lokalizacjami na całym świecie. W razie zainteresowania się naszą pomocą w zakupie, transportem już zakupionego auta prosimy o kontakt na nr tel. 508 054 434 lub poprzez e-mail info@motoexim.com