Sprowadzanie samochodów z Dubaju

Sprowadzanie samochodów z Dubaju

Od wielu lat pomagamy w zakupach samochodów z Dubaju oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich w skrócie ZEA.

Transportujemy je na adres nabywcy załatwiając po drodze wszelkie formalności exportowe i importowe. Aktualnie oferujemy również transport aut do Dubaju.

Auta w Dubaju są bogato wyposażone. Występuje na tym rynku wiele unikalnych i najnowszych modeli trudnych do znalezienia w innych krajach.

Warto porównać ceny zakupu aut z Dubaju z tymi oferowanymi w Europie lub Ameryce. Wielokrotnie można zaoszczędzić sporą sumę, szczególnie jeśli planuje się zakup auta sportowego lub luksusowego SUV-a.

Specyfikacja samochodów z DUBAJU tzw. GCC jest bardzo zbliżona do wersji europejskich i nie wymaga przeróbek, które są konieczne przy autach sprowadzanych z USA.

To powoduje ograniczenie jego finalnego kosztu importu i rejestracji.

Zainteresowanym zakupem auta z Dubaju podajemy poniżej kilka linków do największych portali samochodowych w tym rejonie oferujących wiele pojazdów w bardzo atrakcyjnych cenach i w większości z zerowym podatkiem VAT przy kupowaniu AUTA NA EXPORT.

Licytacje aut w Dubaju są mało popularne.

Przykładowa licytacja aut używanych: www.emiratesauction.com oferuje niewielkie ilości samochodów .

Natomiast ogromną popularnością cieszy się Aukcja samochodów uszkodzonych: www.copartmea.com

Na aukcji Copart można 24/7 znaleźć wiele unikatowych, egzotycznych samochodów w okazyjnych cenach.

Jako autoryzowany dealer Aukcji Copart możemy pośredniczyć w zakupie lub zgodnie z życzeniem zając się tylko transportem zakupionego auta od dowolnego sprzedawcy do kraju nabywcy.

Najbardziej korzystny jest zakup na export w strefie wolnocłowej w Dubaju nowych oraz używanych samochodów bez podatków w cenie netto. Warto sprawdzić z nasza pomocą dostępność wybranego modelu i cenę. Większość widocznych cen jest możliwa do negocjacji. Przed dokonaniem zakupu pomagamy dokonać weryfikacji oferty. Polega to na sprawdzeniu aktualności oferty oraz jej zgodności z opisem w ogłoszeniu. Sprawdzamy: numer VIN, marka, model, data produkcji, specyfikacje samochodu, opcje wyposażenia. Sprawdzamy czy aktualne dokumenty auta umożliwiają jego export. Dojeżdżamy na miejsce postoju auta. Dokonujemy jazdy próbnej.

Następnie sprawdzamy kondycję techniczną i stan karoserii. Badamy specjalistycznym czujnikiem grubość powłoki lakierniczej na samochodzie co pozwala wykryć czy i który element był już wcześniej przemalowywany. To świadczy o tym czy auto było już kiedyś w wypadku, czy jest bezwypadkowe.

Oględzin na zlecenie i odpłatnie dokonuje nasz lokalny przedstawiciel w Dubaju, który posiada ogromne doświadczenie w zakupie samochodów, ich naprawach i serwisowaniu.

Dodatkowe badanie wykonujemy najnowocześniejszym skanerem OBD II z interfejsem diagnostycznym co pozwala wykryć inne ukryte problemy np. silnika. Nasza ocena stanu auta jest zawsze obiektywna, czasami jest ona negatywna i sugerujemy w takim przypadku znaleźć inny samochód.

Na specjalne życzenie dostarczamy wybrane auto do powtórnej kontroli i przeglądu w autoryzowanym serwisie danej marki np. do dealera Ferrari. Takie przeglądy kosztują od 400 do nawet 1300 USD i na ogół nie wnoszą nic nowego ponad to co my ustaliliśmy w trakcie naszych oględzin.

Zdjęcia z oględzin, inspekcji auta przesyłane są emailem lub na WhatsApp zainteresowanemu nabyciem.

Dodatkowo warto zakupić raport z historią danego pojazdu wraz z oceną jego aktualnej ceny rynkowej.

 

Sprowadzanie samochodów z Dubaju

Sprowadzanie samochodów z Dubaju

Po podjęciu decyzji o zakupie wybranego samochodu sprawdzamy czy nie jest on obciążony zastawem, kredytem, leasingiem lub czy nie wiszą na nim mandaty do zapłacenia w systemie Salik w RTA. Zdarza się, że przed uzyskaniem zezwolenia na export trzeba wpierw zapłacić kilkadziesiąt tysięcy AED.

Po dokonaniu sprawdzenia możemy wystąpić do RTA o Export Certificate i dopiero po jego uzyskaniu możemy zacząć organizować dostawę do portu, załadunek do kontenera i załadunek na statek.

W przypadku zakupu auta powypadkowego wg własnego wyboru możemy pomóc w zakupie części potrzebnych do jego naprawy.

Po dostawie pojazdu do wybranego przez nabywcę portu pomagamy w odprawie celnej dostarczając wszystkie potrzebne dokumenty i tłumaczenia. Odprawa może być dokonana bezpośrednio na prywatnego nabywcę  lub na własną firmę. Kupując przez naszą firmę otrzymuje się pełną fakturę VAT co pozwala zainteresowanym na leasing lub kredytowanie wybranego auta.

Nasze kompleksowe usługi wykonujemy bez dodatkowych pośredników i oferujemy je w konkurencyjnych cenach. Dostarczamy pojazd w najkrótszym czasie w ubezpieczonym transporcie kontenerowym. Ceny transportu w związku z podwyżkami cen paliw systematycznie rosną i o aktualną cenę transportu oraz inne koszty prosimy pytać emailem na adres info@motoexim.com.

Na wstępie do ceny zakupu na fakturze (po przeliczeniu wg aktualnego kursu na  inną walutę) należy doliczyć koszt transportu morskiego w kontenerze. Koszt ten zależny jest od gabarytów pojazdu. Zależnie od kraju nabywcy doliczyć należy inne koszty  związane z importem samochodu np.: cło oraz VAT. W Polsce dodatkowo wymagany jest podatek akcyzowy  w różnych wysokościach, zależnie od rodzaju paliwa i pojemności silnika od 0% do 18,6%.
Po zsumowaniu wyżej opisanych kosztów i naszej niewielkiej prowizji zależnej od zakresu usług powinno wyjść taniej niż w swoim kraju.

Korzystając z naszej pomocy w negocjacjach koszt naszej prowizji może zostać zniwelowany do zera.

Zapraszamy do kontaktu: Tel/WhatsApp: 48 508 054 434 E-mail: info@motoexim.com.