Sprowadzanie samochodów z USA i Kanady.

Oferta zakupu samochodów oraz ich transportu

Oferujemy największy wybór pojazdów w najniższych cenach, a następnie dostarczamy je pod drzwi.

Wyboru samochodu można dokonać osobiście, korzystając z wyszukiwarek dostępnych poniżej. Można również skorzystać z naszej pomocy w wyszukaniu konkretnego pojazdu poprzez wysłanie wiadomości e-maila na adres info@motoexim.com

W USA każdego dnia miliony różnych pojazdów oferowane są na sprzedaż. Tworzy to ogromną konkurencję cenową, a w rezultacie daje najniższe w świecie ceny za nowe lub używane auta. Ceny są dużo niższe niż np. w Europie.

Na naszych stronach podane są linki do największych amerykańskich stron internetowych informujących o cenach wszelkich pojazdów z rynku USA. W miejscu gdzie w wyszukiwarkach wymagany jest zip code (kod adresowy) można wpisać np. 10002, a obok zaznaczyć “any distance”.

Ford F 150

Dla zainteresowanych zakupem najnowszych modeli aut przedstawiamy Oficjalne strony producentów samochodów z USA oraz z Kanady. Warto porównać kursy walut i ceny u dealerów w różnych krajach. Eksporterzy pojazdów tacy jak my płacą tylko cenę netto bez doliczania stanowych podatków tzw. Sales Tax. Klient prywatny natomiast musi zapłacić dodatkowo lokalne podatki.
Oferty samochodów są dodawane codziennie, a te najlepsze cenowo z opcją Kup Teraz znikają w ciągu kilku godzin. Dealerzy z całego świata czekają na okazje cenowe dlatego trzeba decydować się szybko.
Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu samochodu i zakupie napisz do nas na e-mail. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą okazję i przetransportujemy pod wskazany adres!

Więcej informacji można znaleźć na naszych stronach, lub po kontakcie telefonicznym z naszymi konsultantami.

Oferujemy wszelką pomoc w tych zakupach samochodu online z USA począwszy od sprawdzenia oferty, historii pojazdu oraz jego kondycji technicznej, a skończywszy na sprawdzeniu dokumentacji oraz dokonaniu bezpiecznej zapłaty za samochód po otrzymaniu faktury netto, możliwej do uzyskania dla eksporterów przy zakupie aut używanych. Następnie organizujemy odbiór, transport z dowolnego miejsca zakupu i dostarczamy pojazd do najbliższego portu. Po notaryzowaniu dokumentów i dokonaniu odprawy celnej, dostarczamy auta na statek płynący do wybranego portu, a nawet na adres zamieszkania nabywcy, zgodnie z ustaleniami.

Przed podjęciem decyzji o wyborze samochodu istnieje możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat konkretnego pojazdu poprzez rozkodowanie za darmo jego numeru VIN za pomocą darmowych dekoderów np.: 

Natomiast z historią pojazdu możemy się zapoznać poprzez zakupienie raportu z historią pojazdu np. z Carfax, Autocheck lub z Epicvin ze zdjęciami.

Na tych portalach znajduje się codziennie kilkanaście milionów aut gotowych do natychmiastowej sprzedaży.

Ta ogromna podaż i konkurencja cenowa oraz niskie podatki w USA powodują to, że ceny są bardzo niskie, a wybór największy.

Ryzykowny jest zakup auta od osoby prywatnej np. poprzez portal aukcyjny: Ebay

Bardziej korzystny dla eksporterów jest zakup samochodu na Aukcji samochodowej po cenach hurtowych i co najważniejsze cenach netto.

MotorHomes, Importing cars from USA or Canada

Aukcji aut używanych w USA jest ponad 300, a największe z nich to: Manheim oraz Adesa.

Dostęp do tych licytacji jest możliwy tylko przez dealerów, na przykład z naszą pomocą.

Dla zainteresowanych pojazdami uszkodzonymi i powypadkowymi  przedstawiamy 2 największe Aukcje samochodowe o zasięgu ogólnoświatowym. Łącznie oferują one codziennie ponad 400.000 uszkodzonych pojazdów w okazyjnych cenach. Pojazdy te są przeznaczone albo do naprawy, odbudowy albo na części.

Przed rozpoczęciem przez nas licytacji na Aukcji wybranego przez klienta pojazdu wymagana jest wpłata na nasze konto depozytu gwarancyjnego tzw. wadium zgodnie z warunkami danej Aukcji.

Na życzenie przesyłamy instrukcję płatności i numery konta bankowego do przelewu lub dane konta w paypal

Po dokonaniu przelewu z tytułem zapłaty: „Depozyt NA POCZET ZAKUPU SAMOCHODU Z AUKCJI W USA” należy przesłać nam potwierdzenie przelewu bankowego na adres e-mail: info@motoexim.com . Wpłacić należy sumę stanowiącą minimum 10% kwoty, za którą zamierzacie Państwo nabyć wybrany pojazd, lecz nie mniejszą niż równowartość 600 USD.

Następnie spisane będzie zamówienie oraz umowa pośrednictwa w kupnie – sprzedaży wybranego pojazdu, w której szczegółowo określone będą warunki realizacji zamówienia. Umowa przesłana będzie na wskazany przez Państwa adres e-mailowy. Na drugi dzień po wygraniu licytacji powinniście Państwo dokonać zapłaty ceny określonej w umowie kupna-sprzedaży. Aby uchronić Państwa od kar za zwłokę oraz kosztów za parkowanie pojazdu sugerujemy dokonywanie ekspresowych przelewów SWIFT na konto podane w umowie. W wypadku odstąpienia lub rezygnacji przez Państwa z zakupów w USA i z udziału w licytacji należy wystąpić emailem o zwrot wadium.

Wadium zwane kaucją lub depozytem gwarancyjnym może być zwrócone tylko nadawcy w terminie do 14 dni od daty otrzymania pisemnej rezygnacji z zawartej umowy.

Brak zapłaty w terminie za wylicytowany pojazd skutkuje anulowaniem transakcji przez Aukcję i utratą depozytu gwarancyjnego.

W licytacji online kolejne przebicie ceny podnoszące oferowaną cenę zakupu, wynosi przeważnie 100 USD. Ustalenie ostatecznej ceny sprzedaży pojazdu następuje dopiero po zakończeniu licytacji. Sporo sprzedających rezerwuje sobie najniższą cenę za jaką zgodzą się sprzedać swój pojazd. Do ostatecznie wylicytowanej ceny w każdym przypadku dodać należy opłaty aukcyjne plus koszty transportu z miejsca zakupu do portu w USA i z portu w USA do wskazanego przez Państwa portu docelowego oraz koszty celno-podatkowe w tym cło i podatek VAT oraz akcyzę .

Organizowany przez nas transport zakupionego pojazdu jest dokonywany przez specjalistyczne firmy transportowe posiadające odpowiednie auto transportery, które bezpiecznie i bez uszkodzeń dostarczają zakupione auta do portu. Praktykujemy transport drogowy z miejsca zakupu do najbliższego portu co powoduje znaczne ograniczenie łącznych kosztów importu. Dodatkowym walorem jest to, że obsługujemy wysyłki z wszystkich portów w USA oraz z Kanady co dodatkowo pomaga zaoszczędzić na kosztach importu. Koszty transportów są wliczane do podstawy celnej od której naliczane są cło, vat, a nawet akcyza.

Do transportowania zakupionego samochodu zatrudniamy wyłącznie sprawdzonych przewoźników. Na czas przeprawy przez ocean również sugerujemy naszym klientom wykupić dodatkowe polisę ubezpieczeniową tzw. Marine Insurance. Koszt wynosi od 1 do 2% od zadeklarowanej wartości samochodu.

Konieczne do exportu pojazdu są oryginalne dokumenty własności tzw. TITLE, faktura zakupu i list przewozowy (Bill of Lading).

Dokumenty te upoważniają do odbioru pojazdu z Aukcji oraz z portu i umożliwiają jego odprawy celne tak w USA jak i później w porcie docelowym.

Zgodnie z treścią naszej umowy tymi czynnościami związanymi z odprawami celnymi zajmuje się nasz przedstawiciel w porcie lub agencja celna w imieniu nabywcy.

Odbiór auta nastąpi po około 4-6 tygodniach od momentu zakupu. Można go odebrać osobiście w porcie, który został wskazany przez klienta lub dostarczony zostanie przez nas na wskazany adres. Dostarczone auto jest po dokonaniu przez nabywcę wszystkich opłat celno-podatkowych.

Sprowadzanie samochodów z USA i Kanady

Koszt raportu może być darmowy dla naszych klientów. W raporcie możemy uzyskać szczegółowe informacje o wszelkich uszkodzeniach, wypadkach, ilości właścicieli czy rzeczywistym przebiegu wybranego auta.

Więcej informacji można uzyskać zamawiając dodatkowo oględziny i ocenę przez lokalnego rzeczoznawcę zrobioną na zlecenie. Taka inspekcja kosztuje od 100 do 400 USD.

Po wstępnym ustaleniu, na który samochód wstępnie Państwo się zdecydowali zakupić w USA prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail. Pomożemy ustalić aktualne ceny hurtowe na wybrany model i ustalimy wspólnie szczegóły całej transakcji oraz przewidywany koszt całkowitego importu wybranego samochodu.

Mamy do wyboru zakup pojazdu z rynku detalicznego za określoną z góry cenę lub z Aukcji na których finalna cena zostanie dopiero ustalona w trakcie licytacji.

Poniżej przedstawiamy  portale motoryzacyjne, tzw. wyszukiwarki z których najbardziej popularne są:

Procedura kupna samochodu nowego różni się od kupna samochodu używanego. Zakupu dokonujemy poprzez zamknięte dla publiczności aukcje samochodowe lub bezpośrednio od dealera danej marki.

Kupując z Aukcji przed zakupem otrzymujemy raport z inspekcji, oględzin samochodu, opisujący wszelkie uszkodzenia zewnętrzne i mechaniczne.

Nasza firma nie nabywa samochodów na publicznych aukcjach typu Ebay ani od osób prywatnych z powodu zbyt wysokich cen i zbyt dużego ryzyka.

Natomiast na licytacjach typu Manheim zdarzają się liczne przypadki sprzedaży na aukcjach nowych samochodów w cenie niższej od ceny katalogowej nowego auta o kilka tysięcy USD. Na ogół są to samochody nowe, demonstracyjne lub pokazowe oraz nieodebrane, a zamówione przez lokalnego klienta.

Uwzględniając brak konieczności zapłaty podatku Sales Tax, (odpowiednika podatku VAT) kupując przez naszą firmę jako dealera oszczędności mogą wynosić nawet od 7 do 20% ceny samochodu.

Samochody nowe z USA objęte są kilkuletnią (3-10 lat) gwarancją producenta na warunkach określonych na rynek amerykański.

Kupno samochodów uszkodzonych jest podobne do zakupu samochodu używanego. Wszystkie samochody uszkodzone sprzedawane są bez gwarancji.

Samochody takie kupujemy na specjalizujących się w tej kategorii pojazdów Aukcjach. Więcej o aukcjach na copart. oraz IAAI

Osoby prywatne mogą bezpośrednio dokonać zakupu na Aukcji. Po zarejestrowaniu się , otrzymują login i hasło, pozwalające im na: licytowanie i kupowanie pojazdów.

Niestety takie zakupy są ograniczone tylko do wybranych pojazdów i obciążane bardzo wysokimi opłatami na rzecz Aukcji. Korzystniej jest kupować z naszą pomocą.

Kupując osobiście z Aukcji lub od osoby prywatnej można skorzystać z naszej pomocy w organizacji transportu.

Używane samochody w USA można kupić najtaniej głównie na Aukcjach, Licytacjach dla dealerów, do których linki pokazane są na naszej stronie.

Codziennie pojawiają się tysiące nowych ofert. Na zlecenie możemy pomóc w wyszukaniu samochodu spoza tej oferty np. unikalnego klasyka.

Pozostawiamy każdemu wolny wybór i służymy pomocą w wyszukaniu odpowiedniej oferty negocjacjach cen, licytacjach oraz transporcie.