Sprowadzanie samochodów z Niemiec oraz innych krajów Europy

Sprowadzanie samochodów z Niemiec, Europy

Nasza oferta:

Oferujemy naszym klientom pomoc w zakupie np. z Aukcji, od dealera lub od prywatnej osoby.

Możemy negocjować lub licytować ostateczną cenę za auto, a co najważniejsze to pomóc w sprawdzeniu samochodu przed zakupem tak pod względem technicznym jak i formalnym. Można poprzez internet próbować samemu zakupić wiele raportów z historią wybranego pojazdu ale te raporty nie gwarantują niczego i nie zawsze są aktualne. Znacznie lepiej jest sprawdzić auto osobiście lub zlecić to odpłatnie mechanikowi lub Rzeczoznawcy. Taki fachowiec sprawdzi miernikiem grubość lakieru. Podłączy przez OBDII tester do diagnostyki silnika i innych układów, dokona testu drogowego i przekaże emailem zainteresowanemu zakupem kompletną wiedzę o wybranym samochodzie wraz z aktualnymi zdjęciami. Mamy sprawdzone kontakty z wieloma rzeczoznawcami na terenie całych Niemiec. Można na nich polegać. Koszt takich oględzin wynosi od 80-200 euro plus koszty dojazdu.

Nasza pomoc w transporcie samochodów z Niemiec i innych krajów Europy do Polski polega na zorganizowaniu możliwie najtańszego, a zarazem bezpiecznego transportu na lawecie lub auto transporterem typu Lohr. Do rozważenia pozostaje wybór sposobu transportu zakupionego auta. Na ogół koszt takiego transportu wychodzi taniej niż transport auta na kołach, wyjazd w dwie osoby ze znajomym mechanikiem w nieznana trasę, bo trzeba w to wkalkulować swój czas, dużo czasu, koszty paliwa, koszty tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia.

Sprowadzanie samochodów z Niemiec

Wyszukiwarki aut z Niemiec oraz Europy:

Przedstawiamy poniżej linki do największych portali z aktualnymi ogłoszeniami o milionach samochodów do sprzedaży:

Mając kilka milionów aut do wyboru każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W tych wyszukiwarkach znajdują się ogłoszenia, oferty od dealerów, od auto komisów zwanych tam Auto Haus jak również od osób prywatnych, właścicieli sprzedających swe auto czasami nawet jeszcze nie wyrejestrowane z tablicami rejestracyjnymi. Kupując auto jako osoba prywatna możemy kupić każde auto. Kupując natomiast pojazd na export lub dla swojej firmy warto wybrać pojazd z fakturą VAT /Mvst, który można sobie odliczyć i tym samym zaoszczędzić 19% lub więcej z ceny na fakturze. Najniższe ceny netto zakupu samochodów można znaleźć na portalach aukcyjnych na przykład takich jak te:

Oprócz tych Aukcji są dla nas dostępne aukcje Urzędu Celnego, Komornicze i Poleasingowe. Wiele aukcji umożliwia przeglądanie ofert i zakup tylko zarejestrowanym dealerom. Każdy natomiast może skorzystać z naszej pomocy i kupić taniej. Wystarczy wysłać nam zlecenie sprawdzenia i zakupu auta wraz z linkiem do wybranej oferty.

Sprawdzenie wybranego pojazdu najlepiej powierzyć nam jako brokerowi, dealerowi albo doświadczonemu mechanikowi ze znajomością języka niemieckiego. Można też spróbować w lokalnej stacji diagnostycznej. Na początek warto skontaktować się ze sprzedawcą i potwierdzić aktualność oferty. Kolejno dopytać czy i jakie dokumenty posiada? Czy dane auto jest już wyrejestrowane? Czy ma aktualne, ważne badania techniczne, aktualne ubezpieczenie? Jaki jest jego stan techniczny? Czy był kiedykolwiek lakierowany? Czy był uszkodzony w kolizji lub wodą? Po uzyskaniu odpowiedzi na te podstawowe pytania warto aby ktoś to sprawdził naocznie np. Rzeczoznawca lub zaufany mechanik znający języki obce. Warto aby sprawdził na miejscu jak wygląda książka gwarancyjna, daty, pieczątki, historia przeglądów i napraw w ASO, licznik, tapicerka w aucie.

Można to zlecić nam, a my sprawdzimy to przez naszego mechanika lub zlecimy to jednemu ze znanych nam rzeczoznawców.

Po uzyskaniu numeru VIN oraz numeru rejestracyjnego auta można spróbować poznać historię wybranego auta najpierw za darmo na Google lub w portalach typu: historiapojazdu.gov.pl i wielu innych płatnych portalach oferujących historię pojazdu, nie dając żadnej gwarancji wiarygodności i aktualności tych informacji.

Dokumenty jakie prawie każdy samochód w Niemczech posiada to:

  • Fahrzeubrief – dowód własności, karta pojazdu
  • Fahrzeugschein – dowód rejestracyjny,
  • HU-Hauptuntersuchung – potwierdzenie przeglądu stanu technicznego,
  • Książkę serwisową,
  • Dodatkowo warto posiadać analizę składu spalin.
  • Dokumenty sprzedaży: Faktura lub umowa kupna sprzedaży.

Umowa najczęściej spisywana jest w języku niemieckim (i wtedy wymaga tłumaczenia) lub w wersji polsko-niemieckiej. Sprzedający powinien poinformować o stanie prawnym auta, czy nie jest obciążone kredytem oraz przekazać kupującemu komplet niemieckich dokumentów. Jeżeli sprzedawca auta występuje w umowie jako firma lub kupujemy auto od firmy, nie będziemy mieć prawa do rękojmi. Podobnie, jeśli w umowie jest zastrzeżenie, że wszelkie wady pojazdu są nam znane. Większość ofert na rynku wtórnym w Niemczech stanowią pojazdy już wyrejestrowanych. W ten sposób dotychczasowy właściciel nie ponosi dalszych kosztów związanych z ubezpieczeniem, przeglądami i podatkami drogowymi. Jeśli pojazd jest niezarejestrowany lub wymeldowany to powinien posiadać dwa rodzaje dokumentów: „duży brief” i „mały brief„. Powinien być tam stempel o treści „abmeldung”, co oznacza pojazd wyrejestrowany/wymeldowany. Dla takiego pojazdu, jeśli posiada ważny przegląd techniczny, możemy wykupić tablice eksportowe: żółte tablice (z ubezpieczeniem do 5 dni) lub czerwone tablice (na okres co najmniej 14 dni). Jeśli interesujący nas samochód nie posiada ważnego przeglądu, to można wykupić tylko tablice żółte – krótkoterminowe. Aby samochód mógł jechać na kołach np. do Polski, musi mieć aktualne badania techniczne. Aby osoba fizyczna otrzymała ważne tablice krótkoterminowe, to powinna złożyć w wydziale komunikacji drogowej (Kfz-Zulassungsstelle / Strassenverkehrsamt) wyżej wymienione dokumenty oraz informacje:„eVB-Nummer”, czyli elektroniczne potwierdzenie ubezpieczenia pojazdu – umowę można zawrzeć przez internet.

Po sprawdzeniu wszystkich szczegółów i podjęciu decyzji o zakupie pozostaje wybór formy zapłaty i decyzja o sposobie przetransportowania auta z miejsca zakupu na swój adres. Zapłatę można dokonać w gotówce lub przelewem. Aby zabezpieczyć się maksymalnie należy poprosić sprzedawcę o fakturę proforma z numerem VIN, w której wyszczególnione będzie kto, komu i co sprzedaje oraz wstępnie dokonać sprawdzenia na miejscu czy dany samochód jest dostępny i w jakiej jest kondycji technicznej. Możemy w tym pomóc. Koszty importu samochodu z Niemiec zależne będą od wielu czynników, a najbardziej od wyboru samochodu za określoną cenę. Do tej zaakceptowanej już ceny zakupu dojdą jeszcze dodatkowe koszty:

  • Koszt transportu na lawecie od 1000-2500 pln w zależności od odległości, dystansu, kilometrów.
  • Koszt sprowadzenie auta  “na własnych kołach”  od 100-3000 pln, jednak wówczas od razu po zakupie, musimy udać się do niemieckiego urzędu komunikacji (Zulassungstelle). Samochód musi być wyrejestrowany, dodatkowo potrzebujemy wyrobić nowe tablice rejestracyjne (krótkoterminowe to koszt do 50 euro), dowód rejestracyjny tymczasowy (15 euro) i posiadać ubezpieczenie OC, co kosztuje około 25 euro na 30 dni. Aby samochód wrócił na kołach do Polski, musi mieć aktualne badania techniczne.
  • Opłata urzędowa za zarejestrowanie i tymczasowy dowód rejestracyjny: 10-15 euro
  • Koszt zakupu 5-dniowych tablic rejestracyjnych z żółtym paskiem i ubezpieczenia OC: 80-140 euro
  • Przetłumaczenie umowy kupna-sprzedaży (wyjątek jeśli jest w dwóch językach): 100-300 zł
  • Koszt badania technicznego: 99 zł lub 159 zł
  • Koszt zarejestrowania samochodu w Polsce: 100-256 zł
  • akcyza, której wysokość zależy od rodzaju samochodu i wynosi:
    • 3,1% wartości auta – samochody o pojemności silnika do 2000 cm3,
    • 18,6% wartości auta – samochody o pojemności silnika powyżej 2000 cm3,
    • 1,55% wartości auta – pełne lub miękkie hybrydy (HEV lub MHEV) o poj. silnika do 2000 cm3,
    • 9,3% wartości auta – pełne lub miękkie hybrydy (HEV lub MHEV) o poj. i silnika powyżej 2000 cm3.

Po podsumowaniu wszystkich kosztów i porównaniu cen lokalnych z niemieckimi pozostaje podjąć decyzje o zakupie. Większość aut sprowadzonych do Polski i oferowanych w internecie ma przeszłość powypadkową. Można to sprawdzić miernikiem do grubości lakieru albo w raportach z historią pojazdów. Mając na uwadze te wszystkie wyżej wymienione warunki i wymagania warto skorzystać z naszej pomocy jako doświadczonego importera samochodów z Niemiec. 

W razie zainteresowania się naszą ofertą prosimy o przesłanie emailem linku do wybranej oferty lub kontakt telefoniczny w celu omówienia szczegółów.